Liekais svars un kā to nomest?

Kas ir liekais svars?

Liekais svars nozīmē to, ka ķermeņa svars pārsniedz to robežu, kad tas tiek uzskatīts par veselīgu priekš konkrētā auguma.

Miljoniem cilvēku pasaulē cieš no liekā svara. Kad cilvēkam ir šādas problēmas, viņam ir ievērojami lielāks risks saslimt ar dažādām kaitēm, bieži tās ir:liekais svars

 • sirds slimības,
 • paaugstināts asinsspiediens,
 • cukura diabēts,
 • žultsakmeņi,
 • problēmas ar elpošanu,
 • dažādi vēža veidi.

Cilvēka svars ir dažādu faktoru rezultāts. Šie faktori var būt vide, ģimenes vēsture un ģenētika, vielmaiņa (veids, kā ķermenis pārstrādā ēdienu un skābekli enerģijā), ieradumi un citi faktori.

Cilvēks nevar mainīt tādus faktorus, kā iedzimtās kaites un ģenētiku, tomēr ir iespējams mainīt paradumus un dzīvesveidu.

Piemēram, sekojot veselīgam uztura plānam un paturot prātā vēlamo kaloriju daudzumu, kuru uzņemt par dienu, cilvēks var veiksmīgi nomest lieko svaru. ja būsi fiziski aktīvs, tad liekais svars uz vēdera ātri vien nāks nost.

Gadījumos, kad nav iespējams veiksmīgi izmainīt dzīvesveidu, liekā svara nomešanas medikamenti un operācija var palīdzēt strauji tikt pie slaidāka auguma.

Kā nomest lieko svaru?

Ja vēlies uzzināt, kā nomest lieko svaru, tad atceries, ka ir 3 līdzekļi, kas palīdzēs to veiksmīgi panākt:

 • Tavs uzturs – tas, ko tu ēd un dzer
 • Treniņi – tas, cik bieži trenējies trenažieru zālē vai skrien
 • Papilduzturs – paātrināt liekā svara nomešanas procesu ar drošiem papilduztura līzdekļiem

kā nomest lieko svaru
Vislabākais un galvenais veids, kā tikt pie sava sapņu auguma ir sakārtot uzturu. Kad tas tiek izdarīts, tad pārējie 2 faktori nav tik būtiski, jo svars tāpat tiks nomests. Pārējie faktori tikai veicina ātrāk to izdarīt, tai pašā laikā uzlabojot veselību. Tad kad uzturs tiek sakārtots, cilvēki pirmajās 2 nedēļās var nomest pat līdz 4kg. Tas tiek panākts ar to, ka ķermenis pie zemas ogļhidrātu diētas strauji atbrīvojas no liekajiem sāļiem un ūdens. Tālāk progress ir mazliet lēnāks, jo kad ūdens ir izdzīts no ķermeņa, tauki enerģijā tiek pārvērsti ievērojami lēnāk.

Lai nomestu lieko svaru ir svarīgi saglabāt nemainīgā līmenī cukura līmeni asinīs, kas īsumā nozīmē to, ka ogļhidrāti uzturā tiek uzņemti ļoti maz. Kā labs risinājums, lai to panāktu ir:kā nomest lieko svaru

 • zemu ogļhidrātu dārzeņi,
 • pilngraudu produkti – tie lēnāk uzsūcās un apgādā ķermeni ar šķiedrvielām,
 • olbaltumvielām bagātas maltītes.

Liekā svara samazināšanu veiksmīgi sekmē olbaltumvielām bagāts ēdiens, kā olas, liesās gaļas, zivis, pupas un piena produkti ar zemu tauku saturu. Ja savu uzturu balstīsi pēc šiem principiem, tad vienmēr jutīsies paēdis, enerģisks, bet tai pašā laikā samazināsi lieko svaru.

Tas izklausās lieliski un galvenais, ka tas strādā. Pirmā nedēļa pie šāda uztura varētu būt visgrūtākā, kad ir pierasts pie augstas ogļhidrātu diētas, ķermenis varētu pieprasīt saldumus, ir svarīgi tajos brīžos ķermeni pabarot ar olbaltumvielām vai mazkaloriju našķiem, kā brokoļiem vai burkāniem.